Zpráva z akce "Dožínky 2018"

V pátek 14. 9. se konal v Hradci Králové Den zemědělství. Této akce, jejíž součástí je mj. soutěž pro žáky, ukázky chovu, prezentace a prodej zemědělských výrobků a mnoho dalšího, jsme se s naší školou opět zúčastnili. Letos Dožínky navštívili žáci 7., 8. a 9. třídy, kteří plnili různé úkoly (např. třídění odpadu, kvíz o hospodářských zvířatech, otázky ohledně včelstev a využití jejich produktů, poznávání plodin apod.). Za správné splnění získávali razítka, přičemž po dosažení 10 razítek jsme všechny lístky odevzdali do slosování. A štěstěna se naše žáky usmála! Vylosovanými výherci se stali a hezké ceny od pořadatelů (Agrární komora ČR) získali: Nikola Lásková (2 vstupenky do ZOO), Nikola Zubričanová (2 vstupenky do ZOO), Michal Knotek (sportovní lahev), Petr Vlasák (sportovní lahev), Natálie Drahá (termolahev), Adam Kurtinec (hra Ubongo), Tereza Kratochvílová (paměťová karta), Veronika Prášilová (plyšák), Natálie Kinclová (2 vstupenky do hradeckého planetária).

Gratulujeme a těšíme se na příští ročník této hezké akce.

Ing. Iljana Jirmanová