Hravě žij zdravě

V průběhu měsíce září se všichni žáci pátého ročníku postupně zaregistrovali do soutěže „Hravě žij zdravě“. Jde již o 12. ročník této internetové soutěže, kde se žáci nenásilně a postupně seznamují se základy zdravého životního stylu. Vyplňují dotazníčky, luští křížovky, sestavují denní plán aktivit, hrají hry –

vše s podtextem dalšího vzdělávání ke zdravému životnímu stylu. Sbírám bodů za tyto aktivity a vyplňováním Deníčku mohou soutěžní třídy dojít k výhře.

Cílem soutěže je pracovat na změně stravovacích návyků s důrazem na správnou skladbu jídelníčku a správný jídelní režim. Kurz sleduje mimo jiné i další pohybové aktivity dětí a snaží se je motivovat ke snížení času tráveného u televize nebo hraním počítačových her.

Soutěží se o zajímavé ceny pro vítězný kolektiv z každého kraje, kdy se započítává průměrný počet bodů na jednoho žáka. Díky tomu nejsme jako třída s menším počtem žáků nijak znevýhodněni.

Zaregistrovaní žáci mají přihlašovací údaje v úkolníčcích, aby mohli zkoušet různé testy i doma. A pokud i vás zajímá, jak zlepšit svůj životní styl, navštivte stránky soutěže. Můžete se kurzu nesoutěžně účastnit i vy sami. www.soutez.hravezijzdrave.cz

Mgr. O. Matěnová