Svátek zvířat v ZŠ Radvanice

Mezinárodní den zvířat připadá na 4. říjen, kdy si připomínáme výročí úmrtí sv. Františka z Assisi, ochránce a patrona všech zvířat. Ani v naší škole jsme na tento svátek nezapomněli. Žáci v hodinách zvířátka malovali, vystřihovali, lepili i vyráběli z přírodních materiálů. Povídali si o jejich životě, potřebách a soužití

s člověkem. Největším zážitkem pro děti z 1. stupně pak bylo čtvrteční dopoledne, kdy jim několik žáků sedmé třídy v rámci výuky přírodopisu přineslo ukázat svá domácí zvířátka. Podmínkou přinesení zvířete samozřejmě bylo, že zvířátko nesmí přesunem a pobytem ve škole trpět. Sedmáci vyprávěli o tom, jak se o svého mazlíčka správně starat. Opravdu důkladně seznámit jsme se tak mohli se psem, kočkou, králíčky, papouškem a dokonce i se slepičkou. Většinu zvířátek si mohly děti také hladit nebo chovat a mnohé z nich se pak samy rozpovídaly, jaká zvířata se jim líbí nebo mají doma. Podle kladných ohlasů doufám, že podobnou prezentaci uspořádáme i v dalších letech.

Ing. Iljana Jirmanová