Podzimní práce

Podzimní hodiny předmětu Člověk a svět práce byly vcelku pestré. V osmé a deváté třídě se žáci na podzim postupně seznamují s tématy souvisejícími s volbou povolání jako je školský systém, druhy středních škol, sebehodnocení, informace o trhu a úřadu práce či s různými internetovými portály, nabízejícími práci. Takové hodiny však bývají více méně teoretické.
Využili jsme proto krásné počasí a nejen s 8. a 9. třídou, ale také 6., jsme jako praktické činnosti zařadili zametání, hrabání, zakládání záhonů a sázení cibulí jarních květin. Touto cestou proto chci poděkovat žákům za jejich aktivitu při zvelebování blízkého okolí školy. Snad se naše podzimní snaha na jaře promění v kvetoucí záhony. Děkuji také sponzorům: firmě REST.TU, která nám dodala prkna na ohraničení záhonů a firmě Tulipány z Holandska, která nás zásobila velkým množstvím cibulí tulipánů. Děkuji také zaměstnancům obce za spolupráci při úklidu okolí školy.

Mgr. O. Matěnová