Soutěž Office Aréna

Soutěž Office Aréna dává žákům a studentům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office a získat zpětnou vazbu pro další zlepšení. Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i

při vstupu na pracovní trh.

Již druhým rokem se Jan Štěpánek a Filip Knapo z naší školy zúčastnili této soutěže. Tato soutěž spočívá ve využití dovedností s programy MS Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote). Letos dostali za úkol vytvořit reklamní kampaň na nějaký výrobek (i z budoucnosti) v podobě vlastního projektu. Měli se zamyslet nad smyslem reklamního sdělení, metodami, etickými hranicemi, způsobem prezentace reklamy v různých médiích, nad zpracováním výsledků z reklamních kampaní i finanční stránkou.

S využitím funkcí těchto aplikací zpracovali dokumenty, které zaslali na hodnocení odborné porotě. Tyto funkce se museli oba kluci sami naučit a správně použít. Prošli postupně školním kolem, ze kterého oba postoupili do krajského kola. V krajském kole se Filip Knapo umístil na vynikajícím 3. místě. Gratulujeme oběma žákům.

Jan Cabicar