Pololetní prázdniny

Vážení rodiče,

v pátek 2. 1. 2018 bude mateřská škola uzavřena z důvodu malého zájmu ze strany rodičů. Důvodem jsou pololetní prázdniny v ZŠ.

Děkuji za pochopení. Alice

Karneval v MŠ

Vážení rodiče,

Blíží se nám masopust, a tak i my ve školce chystáme pro děti karneval.

Karneval se uskuteční v pátek 9. 2. 2018.

Na děti čeká spousta legrace, soutěží a tanečků.

Budeme rádi, když vaše děti vybavíte na tento den jednoduchým kostýmem.

Zároveň velmi pěkně děkuji rodičům, kteří se ochotně zapojili do péče o našeho ježečka, který dostal jméno „Hvězdička“ a nosíte mu nejrůznější pochoutky. Naše Hvězdička si nejvíce pochutnává na konzervách pro psy a kočky, moučných červech, uvařeném vajíčku a hrozinkách.

Děkuji všem rodičům za spolupráci.

Alice

Přírodní zahrada v MŠ

ZŠ a MŠ Radvanice připravuje žádost do dotačního programu vypsaného Ministerstvem životního prostředí. Tento dotační program se týká poskytnutí finančních prostředků na rekonstrukci a vybavení zahrad v přírodním charakteru. Cílem je rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy předškoních dětí. Mateřská škola má možnost získat až 500 tisíc Kč na rekonstrukci zahrady v areálu mateřské školy. ZŠ a MŠ Radvanice nechala vypracovat projekt, který musí splňovat velmi přísná kritéria. Musí se jednat o tzv. přírodní zahradu, tzn. na zahradě musí být pouze prvky přírodního charakteru. V našem případě se bude jednat o začlenění prvků jako bylinkové a pěstitelské zahrady, ovocný sad, ovocné  keře, kompost, vysazení nejrůznějších stromů a keřů, motýlí keře, domečky pro hmyz, hmatový chodníček a další prvky podle toho, zda se nám podaří dotaci získat a v jaké výši.

Uzavření

Vážení rodiče,

v pátek dne 22. 9. 2017 bude uzavřena mateřská škola. Důvodem uzavření je přerušení dodávky elektrické energie po celý den.

Dále bude mateřská škola uzavřena v pátek dne 29. 9. 2017 z důvodu malého zájmu ze strany rodičů.

Děkujeme za pochopení.

Alice Zachovalová

Zápis dětí do MŠ na školní rok 2017/2018

Proběhne v budově MŠ 4. května 2017. Více v přiloženém letáčku.

Realizujeme projekt podpořený EU