Keramika v MŠ

Dne 19.11. k nám přijela paní Martina s keramikou. Měla pro děti připravené svícínky, jako dárek pro maminky k Vánocům. Děti si sami pohráli s hlínou, modelovali si z ní, a pak pod dohledem paní Martiny začali vyrábět svůj dárek. Všechny výrobky se jim moc povedly, však sami zítra uvidíte :))

Děkujeme za krásné výrobky paní Martince a přejem všem hezké prožití Adventního času.

Návštěva Pekla v ZŠ

Dne 5.12. byli děti z MŠ pozváni do Pekla do sklepení na naší Základní škole. Žáci z druhého stupně se perfektně připravili na tuto akci. Holky z 9. třídy se nádherně převlékly za andílky. Mooooc jim to slušelo. Pan Malý za mikuláše a  za čerty byl 1 kluka  a zbytek holek z 9 třídy. Masky a peklo bylo perfektní :)) Děti šli po skupinkách, nejdříve velké oddělení a potom malé oddělení. Každé dítě mělo u mikuláše i čertů napsané hříchy, ale i kladné vlastnosti. Všichni slibovali, že se napraví, bohužel to moc dlouho nevydrželi :((  Na konci pekla děti dostaly balíčky dobrůtek na doma.

Děkujeme Všem zůčastněným žákům z 9. třídy za skvěle připravené peklo a andělskou pomoc u našich dětí z MŠ.

Rozsvěcení Vánočního stromu v obci

V sobotu 30.11. se konalo rozvěcení Vánočního stromu v naší obci. Děti si pro tuto příležitost secvičili pásmo vánočních koled. S dětmi se tam sešli i rodiče, prarodiče, kamarádi a známí. Je to očekávaný čas před Vánocemi. Všichni se na tuto akci moc těší. Obec připravila občerstvení, děti ze školky a školy vyrobily dárečky k prodeji a výtěžek putuje k různým organizacím v naší obci. Je to krásné setkávání všech občanů obce.  Nejdříve vystoupila Mateřská škola a po ní děti ze Základní školy. Žáci si připravili krásné pásmo pro všechny přítomné občany.  Všem dětem se to moc povedlo.

Děkujeme za účast a budeme se těšit na další společné zpívání pod Vánočním stromem zase za rok. :))

Pohádka ze Starého mlýna

Ve čtvrtek 29.11. naše školka navštívila tělocvičnu ZŠ, kde na nás čekala pohádka "Ze starého mlýna".

Pohádka byla o mezi lidských vztazích. Hráli jí dva herci a dvě látkové postavičky. Mlynář, jeho dcera, vodníka a syn vodníka. Do děje pohádky se zapojovalo i obecenstvo, naše děti a celý první stupeň ZŠ. Pohádka na konec zkončila dobře, láska zvítězila nad lží a nenávistí. Dětem se to moc líbilo.

Děkujeme za pozvání a budeme se těšit na další společnou akci. :)

Plán akcí na prosinec

5.12.      děti navštíví Peklo

10.12.    Besídka pro Rodiče a Prarodiče ve třídě soviček

19.12.    Společné vystoupení v Kaply v Radvanicích

Poslení týden budeme roznášet přáníčka po obci, navštívíme i pečovatelský dům, zazpíváme koledy, předáme dárečky, popřejeme krásné Vánoce.

Vánoční nadílka v MŠ

Huráááá vánoce a  prázdniny se blíží

Tak i my Vám všem chceme popřát krásné prožití Vánočních svátků, klid, pohodu a spoustu splněných přání vám i vašim dětem.   Hezký den Lenka, Nikola, Alice, Lada a všichni zaměstnanci MŠ