Ve středu 26. 4. 2023 se v krásném a pro toto vystoupení více než stylovém prostředí odehrálo literárně – hudební představení, které připravili žáci a vyučující ZŠ Radvanice. Dalšími účinkujícími byly dívky ze souboru příčných fléten ZUŠ Hronov.

Všichni se opravdu snažili vydat ze sebe to nejlepší, a tak Andělské čtení a muzicírování vehnalo do očí slzy dojetí nejen maminkám a babičkám vystupujících dětí…

Myšlenka na uspořádání této akce vznikla v sedmé třídě při hodinách českého jazyka, kdy žáci psali o tom, jak si představují anděla. Některé žákovské práce byly natolik povedené, že by byla škoda se s nimi nepochlubit.

No a pak už stačilo „jenom“ doplnit program o další literární dílka a také o hudební vystoupení žáků (jednotlivců a souboru zobcových fléten), program hezky uspořádat a pilně trénovat a trénovat…

Výsledek ale stál za to! Zdařilé a místy i velmi dojemné vystoupení ocenili diváci velkým potleskem i mnoha slovy díků a uznání, za což jsme moc rádi.

Děkujeme všem návštěvníkům za podporu této naší akce. Chceme být také trošku anděly, a tak výtěžek z dobrovolného vstupného věnujeme na dobročinné účely. Konkrétní zacílení vybereme po domluvě s účinkujícími žáky. Děkujeme také manželům Kasperovým za bezplatné poskytnutí tohoto úchvatného prostoru.

Za ZŠ a MŠ Radvanice Iljana Jirmanová

 

další info na:

https://trutnovinky.cz/zpravy/napsali-nam/2023/kveten/andele-byli-s-nami-a-my-s-nimi-ve-slavetinske-kapli/

a na ytb:

https://youtu.be/h-_QUGILF2g

R. Hager, ředitel školy