První dubnové pondělí tohoto roku k nám již potřetí přijela paní lektorka z neziskové organizace „Zkus to zdravě“ s programem pro mateřské školy „Zdraví dětem“. Ten je zaměřený na boj s dětskou obezitou a poruchy příjmu potravy. Jedná se o přednášky, kurzy akreditované MŠMT, vytvořené za pomoci odborných pedagogických pracovníků pro danou oblast a určitou věkovou skupinu dětí a mládeže. Při jejich tvorbě byla využita spolupráce s dětskými nutričními poradci, pedagogickými psychology, metodiky primární prevence, pedagogicko-psychologickými poradnami, učiteli z mateřských, základních a středních škol.

Třetí část s názvem „Jak jel Zdravík do Zoo“ měla naučit děti rozeznávat exotická zvířata a poznávat stravu, kterou se živí. Hlavním hrdinou byl papoušek Ara Arakanga, který prováděl děti celou zoologickou zahradou. Pohádka vytvářela pozitivní vztah ke zvířátkům a přírodě a děti si díky ní měly uvědomit rozdíl ve stravování zvířat (býložravci, masožravci, všežravci). Také kladl důraz na stravování člověka (všežravce) a jeho chování v přírodě. Příběh byl vytvořen tak, aby děti učil spolupracovat, rozvíjet představivost a zábavnou formou učil děti ohleduplnosti k sobě, kamarádům, zvířátkům a přírodě. Příběh obsahoval mnoho pohybových aktivit, říkadel a básniček.

Do konce školního roku nás čeká ještě poslední část tohoto projektu, na kterou se moc těšíme.