O projektu neziskové organizace „Zkus to zdravě“ a jejich programu pro mateřské školy jsme již informovali v předchozích článcích. Poslední květnové pondělí nás čekal poslední (v pořadí čtvrtý) kurz akreditovaný MŠMT s názvem „Jak Zdravík s Jedlíkem poznávají přírodu“. Naši známí kamarádi Zdravík s Jedlíkem nás seznámili se svými novými kamarády sourozenci Rozárkou a Adámkem, se kterými zavítali tentokrát do přírody. Cílem celého kurzu bylo naučit děti kladnému vztahu k přírodě. Příběh byl vytvořen tak, aby děti učil spolupracovat, rozvíjet představivost a zábavnou formou je učil ohleduplnosti k sobě, kamarádům, zvířátkům a přírodě. Do popředí byla dána důležitost skutečného kamarádství a opravdových (reálných) zážitků před virtuálním světem, kde je člověk ve skutečnosti sám. Celý kurz trval přibližně hodinu a půl a byl interaktivní. Pravidelně se střídaly klidové a pohybové části, čímž byly děti vtaženy do pohádkového příběhu pro lepší udržení pozornosti.