V posledním zářijovém týdnu naší mateřskou školu navštívila Báňská záchranná služba Odolov. Konkrétně pan záchranář Honza Novotný, který přijel s nejnovějším, plně vybaveným sanitním vozem, který slouží k rychlému převozu zraněných a nemocných pacientů. Za příznivého počasí celá akce proběhla na školní zahradě.

Nejdříve záchranář Honza děti seznámil s tím, co obnáší práce záchranářů a jak nám mohou pomoci. Poté měly děti možnost si prohlédnout záchranářský batoh, defibrilátor, dále si vyzkoušet fixaci celého těla pomocí nafukovacího vaku na sanitním pojízdném lůžku. Další lákadlem byl oxymetr. Malá krabička, která se navléká na prst, během chvíle ukáže, jestli má tělo dost kyslíku. Po mnoha otázkách, které děti směřovaly k Honzovi, a na které jim s velkou trpělivostí odpovídal, došlo i na dlouho očekávanou prohlídku sanitního vozu. Děti si s velkým nadšením zkusily zajet, po malé rampě, která je součástí sanity, s pojízdným křeslem a lůžkem dovnitř vozu. A protože jsou děti v naší mateřské škole šikovné, vše se jim náramně dařilo.

Nakonec přišlo to nejlepší. Každé z dětí mohlo zaujmout místo řidiče v sanitě a s pomocí pana záchranáře si vyzkoušet zvukové a světelné signály a osahat si vše, co jim přišlo pod ruku.

Z tohoto krásného dopoledne si děti odnesly mnoho neopakovatelných zážitků, ale také poznatků a užitečných informací.

Ještě jednou děkujeme, „záchranko“, a někdy příště……