CO JE TO PORTFOLIO?

V naší mateřské škole je to soubor prací a výrobků dětí, nejčastěji výtvarných a pracovních činností, nashromážděných za určité období. Učitelům, rodičům a dětem poskytuje určité informace o rozvoji a pokroku v učení.

JSOU TO JENOM DESKY, POPŘ. ŠANONY PLNÉ PAPÍRŮ V EUROOBALECH?

Tak v naší mateřské škole ne.

V posledním únorovém týdnu se odpoledne, ve třídách VČELIČEK a ŽABIČEK, sešli rodiče a děti, aby společně zapracovali na výzdobě a obsahu portfolia. Fantazii, kreativitě rodičů a dětí se meze nekladly. Portfolia byla doplněna o rodinné fotografie, mnohdy byla obohacena o oblíbené postavy z pohádek a seriálů. Rodiče mohli svým dětem dovnitř vepsat krátký text, vzkaz nebo nakreslit obrázek. Děti zase urputně lepily samolepky. Zkrátka, pod jejich rukama vznikalo malé umělecké dílo, něco jako kniha. A tak to má být.

Myslím, že jsme si všichni společné odpoledne užili a ještě jednou děkujeme a vážíme si toho, že si rodiče našli čas a se svými dětmi přišli.