Další aktivitou dětí z naší mateřské školy je plavání, které bylo zahájeno 4. 10. 2023 a probíhá v plaveckém bazénu v Trutnově. Tvoří ho program zaměřený na předplavecký výcvik.

Účastní se ho děti ve věku čtyř let a více.

Radost z plavání je pro život v mateřské škole značným přínosem. Děti se učí být samostatnými již od přípravy na vstup do vody.

Lektorky připravují motivované, metodicky zaměřené hravé činnosti, které dětem pomohou překonat nejistotu, strach z vody nebo hloubky. Děti se naučí nejenom nebát se vody, ale získají žádoucí reakce pro bezpečný pobyt ve vodě. Řada dětí si osvojí i počáteční plavecké dovednosti.

Přínosem této aktivity je rozvoj samostatnosti, pohybových dovedností, ale i citů a vůle dětí. Pozitivní dopad má zejména na jejich zdraví.