Součástí předškolního vzdělávání se stala i polytechnická výchova. Důvodem jejího začlenění bylo, aby se zájem o technické a řemeslné obory pěstoval v dětech již od útlého věku, protože současná mládež o taková studia ztrácí zájem.

V pondělí 13. února navštívil naši školku truhlář pan Kaněra, který dětem představil své řemeslo. Najednou se z naší třídy stala malá truhlářská dílna, kde se děti učily pracovat se smirkovým papírem, šroubovaly šroubovákem šrouby, mohly si vyzkoušet řezání pilou, práci s akuvrtačkou nebo zatloukání hřebíků. Dětem práce se dřevem přišla moc zajímavá a každý si chtěl úplně vše vyzkoušet. Během dopoledne si každý s malou dopomocí vyrobil dřevěnou krabičku, se kterou budeme v dalším polytechnickém dopoledni pracovat.