V pondělí 3. října k nám do školky zavítala paní s projektem „Zdraví dětem“, který zábavnou formou podporuje zdravý životní styl dětí. Celý program byl motivovaný pohádkou o dvou chlapcích, kteří se spolu skamarádili během prázdnin a zažívali spolu různá zajímavá dobrodružství. Cílem pohádky bylo vysvětlit a ukázat dětem, jaké potraviny se pěstují u nás v České republice a odkud jsou některé druhy exotického ovoce, které si můžeme koupit v obchodech. Děti se dozvěděly, kde se získává mléko, maso, vajíčka, sýry  další jiné potraviny. Celý příběh děti motivoval  k osvojení základů zdravého a pravidelného stravování. Děti skládaly obrázky zvířat, poznávaly ovoce a zeleninu a zahrály si spoustu s tím spojených pohybových her. Do celého programu mohly vstupovat svými názory a každý se mohl projevit a prosadit. Na konci celého projektu byly děti odměněny diplomem, omalovánkou a pexesem.

Program „Zdraví dětem“  má celkem čtyři části. Už teď se těšíme na další!