V pondělí 22. května k nám do školky zavítala lektorka „Malé technické univerzity“ s programem „Stavitel mostů“. Již minulý školní rok jsme absolvovali program „Stavitel města“, který má na ten letošní velkou návaznost.

„Malá technická univerzita“ nenásilně a zábavně v duchu Komenského „Škola hrou“ rozvíjí v dětech jejich technické a logické dovednosti. Má detailně zpracovanou strukturu, motivaci úměrnou věku dětí a jednoznačný cíl. Děti si názorně zkouší některé fyzikální vlastnosti, pracují samostatně, ale také ve skupině. Programy „Malé technické univerzity“ rozvíjí u dětí pozitivní vztah k technickým oborům, samostatnost, práci ve skupině, logické myšlení, prostorové vnímání nebo jemnou motoriku.

Námi zvolený projektový den staví děti do role stavitele mostů. Seznamuje je s naším nejznámějším panovníkem Karlem IV. a především s Karlovým mostem, který nechal postavit. Děti si vyzkoušely stavbu pilířů mostu podle plánu, vázání cihel - názorné předvedení na stavebnicových kostkách, vysvětlení jeho důležitosti, stavba společného mostu a ověření jeho stability. Celý program završil jednoduchý pokus - pozorování co plave a co neplave. Projektový den trval celé dopoledne a především starší děti moc bavil.