Celá naše škola se zapojila do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Hlavním mottem tohoto projektu je „Uklízíme všichni a společně“. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti a další. Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Tak proč ne naše školka? My si zvolili jako náš úklidový den 12. 4. a vzali jsme to opravdu poctivě. Starší děti se vydaly uklízet okolo silnice směrem na Slavětín a mladší děti směrem na vlek a po obci. Děti byly vybaveny jednorázovými rukavicemi a obrovskými pytli na odpadky. Do práce se pustily s velkou zodpovědností. Cestou posbíraly tolik odpadků různých velikostí, že je ani nebyly schopné donést ke školce. Museli jsme oslovit obec, aby pytle podél cest posbírala. Tato akce je u dětí velmi oblíbená, protože si připadají užitečné a mohou pro přírodu něco udělat.