Společně s našimi kamarády ze školky v Jívce jsme 10. června vyrazili na výlet pod Kunětickou horu do Perníkové chaloupky. Na hranicích Perníkové země nás přivítal celník, který nám vysvětlil, jaké zákony u nich v zemi platí a jakou používají měnu. Děti v podstatě překvapením oněměly a v klidu vstoupily do Perníkové země. Čekala nás velmi originální a zábavná prohlídka Perníkové chaloupky. Zopakovali jsme si celou pohádku a prošli temným lesem až k ježibabě. Ta nám vysvětlila, jak se takový perník vyrábí a ukázala nám své létající koště. Nakonec jsme si prohlédli překrásné výrobky z perníku, navštívili Ježíškovo nebe a skluzavkou zavítali do pekla.

V další části výletu nás vyvezl vláček na Kunětickou horu, kde jsme vystoupali až na nádvoří hradu. Bylo krásné počasí, tak se nám naskytl široký rozhled do okolí. Poslední chvíli před odjezdem jsme strávili na dětském hřišti a mohli si prohlédnout domácí zvířata, která se pásla v okolních ohradách. Všichni jsme si výlet moc užili a domů se vraceli unavení a spokojení zároveň.