Poslední lednový pátek navštívil naši školku pan Martin Kubát, jehož zaměstnáním je profesionální varhaník a působí ve farnosti Dolní Újezd u Litomyšle. Zároveň pořádá různé hudební kurzy pro kostelní varhaníky a jezdí do mateřských škol a na 1. stupeň základních škol, kde děti zábavnou formou seznamuje s vážnou hudbou. Na výběr má z několika různých programů. V loňském roce jsme si vybrali „Toníkův hudební vláček“, kde nás seznámil s životem a dílem Antonína Dvořáka. Letos jsme zvolili program „Hudební výlety – úvod do světa hudby“. Pan Kubát děti učil vnímat hudbu všemi smysly, poukazoval na to, co nám všechno může hudba říci, že existují hudební barvy, kterými umí hudba namalovat obrázek (v představách), vyjádřit náladu, pohladit po duši. Děti si zazpívaly několik dětských písniček a doprovodily je pohybem dle pana Kubáta. Poznávaly podle hudby postavy z pohádky „Červená Karkulka“ a vytvořily hrou na orffovy nástroje kapelu.  Celé představení pan Kubát doprovázel krátkými hudebními ukázkami  z vážné hudby na piano. Program trvající přibližně hodinu děti zaujal a pobavil zároveň. Už teď se těšíme na příští představení.