V rámci akce, „zajímavé povolání rodičů“, přišla za dětmi paní Květa Jirmanová, která je formou hry a přirozeného učení seznámila s historií hornictví v našem kraji. Děti si vyzkoušely, jak vypadala jízda výtahem do podzemí /v MŠ malý prostor herny ve tmě/, jak se museli horníci pohybovat ve štolách /ve školce nahrazeno strachovým tunelem/, co vlastně v podzemí vykonávali za činnost a jaký mají horníci mezi sebou pozdrav. Velkým překvapením byl skutečný, živý, bývalý horník pan Mikyska, který za dětmi dorazil v hornickém oblečení a s dalšími potřebnými pomůckami bez kterých se horníci při práci v dole neobešli. Děti si mohly vše „osahat“ a na cokoliv se zeptat.

Za tuto vydařenou akci děkujeme a těšíme se třeba někdy příště s dalším rodičem.