Noví šesťáci jsou již pár dní na druhém stupni. Je to pro ně velká věc! Aby si lépe zvykli na to, že budou muset být více samostatní, rozhodli jsme se, že pojedou společně s novou paní učitelkou na adaptační kurs do Janských Lázní. Chata Grácie nám poskytla skvělé zázemí. Nejen, že jsme se všichni lépe poznali, také jsme měli čas na to, abychom se něco nového přiučili. O sobě i o Krkonoších. Z Horské služby k

nám přijel pan Nekvinda, který dětem přiblížil svoji práci, rozpovídal se o bezpečnosti na horách. Dozvěděli jsme se, jak se máme na horách chovat, abychom nikomu neublížili a aby nikdo neublížil nám. Nechyběla ani přednáška o první pomoci. Přidala se k nám i paní učitelka Pavla a asistentka Terezie. Děti si společně upekly perník a udělaly palačinky. Boloňské špagety všem chutnaly. Poznali jsme více Janské Lázně, prošli kolonádu, nakoupili pár sladkostí a šli se vyřádit na workoutové hřiště. Túra nás dost zmohla. Večer nás přijel navštívit pan ředitel a společně jsme si uvědomili, jak se máme ve škole fajn. Stezku korunami stromů navštívíme příště, program byl tak nabitý, že jsme ji projít nestihli, jen jsme si jí pořádně obešli. Všichni se těšíme na další výlety. Radvanická škole je prostě super! Všichni jsme si to po výletě uvědomili.

Bc. Lucie Buková, třídní učitelka