Vánoční chvilky jsou už za námi, ale i přesto můžeme trochu zavzpomínat. To, že se ve škole žáci učí matematiku nebo češtinu, to všichni dobře víme, ale možná už málokdo tuší, že dnešní výuka se vrací k předmětům jako je vaření, šití či ruční práce.

Před Vánocemi si žáci druhého stupně vyzkoušeli při výuce upéct vánoční cukroví. O tom, že se jim to povedlo, svědčí mj. už prázdná krabička od cukroví ve sborovně. A asi to musel ochutnat i Ježíšek, protože poté do

naší školní kuchyňky přinesl dárečky ve formě nových kuchyňských přístrojů, přesněji řečeno parní hrnec a stolní mixér. Asi usoudil, že sladkého už bylo dost. Přístroje, kterými nás obdařil, jsou totiž určeny především pro přípravu zdravých jídel. Věřím, že i Vy ochutnáte výrobky našich žáků na některé z budoucích školních akcí. My už se na to moc a moc těšíme.

A co nová šicí dílna? To, že zde máme 6 nových šicích strojů pro děti a jeden overlock, už asi víte z předcházejících článků v RZ. A i tohle asi musel vědět i Ježíšek. Možná viděl krásně ušité dečky, ale asi mu připadaly po ušití poněkud rozmačkané. Proto asi přinesl žákům do šicí dílny dvě skvělá žehlicí prkna a žehličky.

Takže nezbývá už nic jiného, než se zbavit toho otravného Covidu a společně se sejít u nás v ZŠ a MŠ Radvanice J.

Mgr. Robert Hager, ředitel školy