V pondělí 27. 9. 2021 jsme pro žáky naší školy uspořádali orientační běh. Žáky jsme rozdělili do skupin napříč všemi třídami. Deváťáky a některé osmáky jsme pasovali do rolí kapitánů. Ti se měli o svou skupinu starat, pomáhat mladším kamarádům, a hlavně vést svou skupinu po trase vyznačené v mapě.

Závod probíhal v okolí školy, trasa nebyla nijak dlouhá. Do závodu byly skupiny vysílány postupně, nejdelší čas na trati byl 1 hodina a 29 minut, nejrychlejší byl 1 hodina a 7 minut.

Cestou byly pro žáky připravené různé úkoly. Každý učitel si nachystal otázky a aktivity, které souvisí s předměty, které vyučuje. Žáci se tak měli možnost potkat s určováním dopravních značek, se zpěvem, kvízem z angličtiny, poznávačkou z přírodopisu, se zdravovědou, s opakováním informací o České republice, se sportováním a také s pohádkami z Podkrkonoší.

Na trati mohli žáci získat dohromady 70 bodů, do konečných výsledků se započítaval i čas.

A jak to tedy dopadlo? První se umístil tým s názvem „Jupíci“, druhé místo obsadili „Somálci“ a třetí dokončil závod tým „Velká osma“.

První tři oceněné týmy získaly diplomy a věcné ceny. Všichni žáci, kteří se závodu zúčastnili, si pak domů odnesli na památku medaile. Kdo si medaile více prohlédl, zjistil, že jsou z Krkonošské 70. Lokomotiva Trutnov bohužel nemohla uskutečnit letošní ročník tohoto zimního běžeckého závodu, a tak vybrali několik škol z okolí a medaile jim dali k dispozici. Moc jim za to děkujeme.

Je úžasné, že nám na závod vyšlo počasí a že jej dokončili všichni žáci v pořádku.

Do akce této akce se zapojili všichni zaměstnanci školy a podpořili myšlenku sportovního projektového dne. Bohužel jsme tuto podporu neměli ze strany některých rodičů, absence žáků byla tento den rekordní. Je škoda, že mnozí žáci chyběli, protože projektový den je naučí i jiné dovednosti než klasická výuka.