Příjemné prostředí Šimkových sadů bylo místem konání letošních Královéhradeckých dožínek. Rádi jsme navázali na tradici přerušenou covidem a v pátek 16. 9. 2022 jsme vyrazili na letošní ročník této oslavy

a prezentace českého zemědělství a potravinářství se žáky 6. až 8. třídy. Regionální agrární komora opět připravila pro školy pracovní listy, do kterých žáci sbírali u jednotlivých vystavovatelů razítka za splnění různých úkolů zaměřených nejen na zemědělskou výrobu, ale i na poskytování první pomoci nebo ekologii. K vidění zde samozřejmě byla hospodářská a domácí zvířata, práce pasteveckého psa, zemědělská technika či různé druhy květin a plodin. Sedmáci si zaseli do květináče obilí, odvezli si ho s sebou a snad o něj ve třídě dále pečují.

Počasí nám přálo a věřím, že si žáci odvezli z této exkurze nejen bříška plná dobrot, kterým nešlo odolat, ale i něco poznatků a zkušeností.

Za ZŠ a MŠ Radvanice Iljana Jirmanová