Nový školní rok pro všechny z nás začne ve čtvrtek 1. 9. 2022, kdy se v 8.00 hodin otevřou brány naší školy. Slavnostně přivítáme nové prvňáčky, které převezme od kolegyň z mateřské školy paní učitelka

Hana Bitnarová. Věřím, že na svůj slib ze slavnostního vyřazování z MŠ předškoláci přes prázdniny nezapomněli a že jejich nadšení pro vzdělávání jim vydrží minimálně dalších 9 let! J

Jako každý školní rok jsme pro vás a vaše děti připravili mnoho akcí. Věřím, že se na řadě z nich společně setkáme a po těch kovidových letech opět „dáme řeč“. Setkání byla přínosná a na neutrální půdě si bylo vždy co říci.

Rád prozradím, že připravujeme inovaci vánočního zpívání a taktéž že plánujeme na přelom května a června školní akademii. Seznam těch nejdůležitějších akcí najdete na stránkách školy (viz kalendář školních akcí na www.zsradvanice.cz). Nepřehlédněte prosím ředitelské volno 18. listopadu (pedagogové absolvují povinné školení).

Další novinkou či spíše opatřením je nahrávání telefonních hovorů na školní/ch  telefonní/ch lince/linkách. Ze školního řádu vyplývá, že rodiče i učitelé mají právo na korektní jednání a chování, a to oboustranně. Vzhledem k tomu, že chci zajistit, aby toto právo bylo uplatňováno, přistoupil jsem k nabídce našeho mobilního operátora a zajistil tuto službu. Informace byla předána i naší školské radě, ve které zástupci rodičů a zřizovatele nic nenamítali a chápali nutnost tohoto opatření.

Při této příležitosti bych chtěl také požádat všechny zákonné zástupce, aby počet telefonních hovorů omezili na nezbytné minimum a jako hlavní komunikační kanál se školou používali Edupage.

Od září bude naše škola čerpat po dobu dvou let další podporu z tzv. „Šablon“. Získané finanční prostředky budou použity na poloviční úvazek školního asistenta, vzdělávání pracovníků, projektové vyučování a pomůcky pro ZŠ, MŠ a ŠD.

Rozhodli jsme se také pro změnu v pravidlech evidence připravenosti (= čárky za zapomínání pomůcek, úkolů). Smazat určený počet čárek bude možné, pokud žák za svůj vzorný počin, reprezentaci školy… apod. obdrží pochvalu třídního učitele nebo pochvalu ředitele školy. Tzv. amnestiční týdny již nebudou vyhlašovány a věříme, že tato úprava bude pozitivní motivací pro žáky.

Mgr. Robert Hager, ředitel školy