Školní rok 2023/2024 letos začíná v pondělí 4. 9. 2023.  Brány naší školy se otevřou v 8.00 hodin. Slavnostně přivítáme nové prvňáčky a společně s ostatními rozjedeme nový školní rok, který bude plný akcí nejen pro žáky, ale i pro rodiče a širokou veřejnost. Těšíme se tedy na společná setkání! O těch nejdůležitějších termínech vás budeme informovat již na začátku školního roku, a to prostřednictvím našeho „Pracovního kalendáře“ (viz www.zsradvanice.cz).

A co je nového ve škole? Budovalo se na dvou frontách. První částečná rekonstrukce proběhla v prostorách školní jídelny, kde vzniklo

nové tzv. mycí centrum. Druhá částečná rekonstrukce proběhla v budově mateřské školy, kde byly vyměněny WC mísy pro děti. Pro příští rok počítáme, že budeme v započatých úpravách a vylepšeních pokračovat.

Z plánovaných akcí nás velmi brzo čeká přivítání manažerů, ředitelů škol a pracovníků z oblasti školství v KHK. Již potřetí se naše škola stane místem konání konference s názvem „Vzdělávání na Trutnovsku“. Pro naši školu je to velká pocta, ale zároveň i velký závazek, a to jak pro učitele, tak i pro naše žáky. Připravit důstojný program pro takovouto akci je opravdu náročné. Ale že už to asi umíme, o tom snad svědčí fakt, že k nám účastníci konference zamíří už potřetí.

Rád bych vás ještě informoval a jedné novince, se kterou se jistě brzy seznámíte. Nejen při letošní školní akademii jsme si uvědomili, že celkový dojem z našich vystoupení je malinko snižován přenosem zvuku směrem k divákům, a to i přes to, že se snažíme hlasivky našich žáků a tóny našich zobcových fléten mít vždy na maximum 😊. Abychom tedy pro vás připravili kvalitní poslech, zakoupila škola z dotačních prostředků zvukovou aparaturu, která nám pomůže zkvalitnit naše vystoupení. Přínosem pro naše žáky je to, že se naučí zpívat, hrát a mluvit do mikrofonu, což není žádná legrace a vyžaduje to od všech mnoho hodin zkoušek. A kdo ví, komu se to bude v budoucnu hodit. Rádi bychom i tímto naplnili naše motto ze školního vzdělávacího programu „Škola pro život“.

Mgr. Robert Hager, ředitel školy