Vážení rodiče,

z důvodu plánovaných nekompetentních zásahů do školství nemáme jinou možnost, než vyjádřit svůj nesouhlas připojením se ke stávce vyhlášené na den 27.11.2023. Stávka je jednodenní.

Do stávky vstupují všichni zaměstnanci ZŠ a MŠ Radvanice. Bude uzavřena celá ZŠ, MŠ, ŠD a ŠJ (nevaří se ani pro cizí strávníky).

Jde nám:
- O platy nepedagogických pracovníků. Ministerstvo financí navrhuje zrušení mnoha míst školníků, uklízeček, kuchařek a dále pokles jejich platů. Tabulky nepedagogů se již léta neměnily, a tak dosahují naprosto směšných hodnot, některé jsou dokonce pod hranicí minimální mzdy. Již nyní jsou problémy sehnat na tuto pozici zaměstnance spolehlivé a zodpovědné. Nápad přesunout financování nepedagogických pracovníků na zřizovatele považujeme za nesmyslný a zbavující ministerstvo odpovědnosti za školství jako celek.

- O to, aby se neomezoval počet hodin, které mohou být na škole odučeny (tzv. PHmax). Nedostatek finančních prostředků by způsobil výrazný pokles počtu hodin věnovaných výuce. To znamená především vyšší nutnost spojování tříd, nebo omezení dělení tříd na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější, omezování volitelných předmětů a možná i likvidaci malotřídek.

- O platy dalších pedagogických pracovníků – vychovatelek a vychovatelů školní družiny, psychologů, asistentek a asistentů pedagoga. Úmysl výrazně snižovat počty asistentů pedagoga a současně ponechat jiné prvky nevhodně aplikované inkluze povedou ke snížení kvality výuky.

- O to, aby se nesnižovaly finanční prostředky na nákup učebnic a učebních pomůcek.